AKTUALNOŚCI

TriGranit sprzedaje Centrum handlowe Bonarka City Center

TriGranit, jedna z największych w pełni zintegrowanych platform w branży nieruchomości w Europie Środkowej, z radością informuje o zamknięciu sprzedaży Centrum Handlowego Bonarka City Center (BCC) w Krakowie firmie Rockcastle, działającej w branży nieruchomości i specjalizującej się w centrach handlowych w Europie Środkowo-Wschodniej.

bonarkacitycenter

TriGranit, który należy do TPG Real Estate i jest deweloperem popularnego centrum handlowego, będzie kontynuował zarządzanie nieruchomością przez najbliższe dwa lata. Oprócz zarządzania BCC TriGranit będzie kontynuować inwestycje w Krakowie. W najbliższym czasie planowana jest budowa trzech biurowców w popularnym kompleksie „Bonarka for Business” (B4B).

„Bonarka to wspaniała inwestycja pod wieloma względami. Centrum handlowe zostało zbudowane w samym środku kryzysu i to na bardzo konkurencyjnym rynku. Udało nam się przekształcić teren poprzemysłowy w nową, atrakcyjną przestrzeń miejską. Po siedmiu latach wprowadzania innowacji oraz aktywnego zarządzania nieruchomością i aktywami Bonarka stała się jednym z najlepszych centrów handlowych w regionie. Może się pochwalić stałą frekwencją, luksusowymi markami oraz potencjałem wzrostu. Jesteśmy szczęśliwi, że nowym właścicielem BCC jest Rockcastle, firma bardzo profesjonalna, dynamiczna i innowacyjna” – mówi Árpád Török, prezes TriGranit.

„Bardzo nas cieszy ta istotna transakcja w portfelu TriGranit, zawarta w niecały rok po inwestycji. Budowa, zarządzanie i sprzedaż CH Bonarka City Center pokazuje, że TriGranit potrafi tworzyć znaczącą wartość dla platformy i jej inwestorów na przestrzeni czasu” – mówi Anand Tejani, wspólnik TPG Real Estate.

bonarkacitycenter2

Firma TriGranit kontynuuje budowę kolejnych biurowców klasy A w kompleksie B4B w Krakowie. Biurowiec F, szósty budynek w krakowskim kompleksie biurowym, został oddany do użytku we wrześniu tego roku. Ośmiopiętrowy budynek obejmuje 10 000 metrów kwadratowych powierzchni najmu brutto, z czego połowa została wynajęta jeszcze przed jego oficjalnym otwarciem. W budynku F będą się mieścić biura międzynarodowych firm z branży IT: GlobalLogic i Luxoft. Budynek G będzie gotowy na początku 2017 r. Wynajętych jest już 100% pomieszczeń. W związku z rosnącym zapotrzebowaniem na przestrzeń biurową w aktywnym sektorze BPO firma TriGranit planuje w najbliższej przyszłości budowę kolejnych trzech biurowców. Po ukończeniu inwestycja B4B będzie obejmować 10 budynków o łącznej powierzchni najmu brutto 95 tys. metrów kwadratowych.