AKTUALNOŚCI

Tryton Business House oficjalnie otwarty!

„Jestem z Gdańska” – tym hasłem wyświetlonym na olbrzymim neonie w centrum Gdańska, 7 kwietnia br. zainaugurowano funkcjonowanie biurowca Tryton Business House.

źródło: http://www.echo.com.pl/

źródło: http://www.echo.com.pl/

W firmach, które zajmą łącznie powierzchnię blisko 22 tys. metrów kwadratowych pracę znajdzie około 3 tys. osób. Już dziś swoje oddziały otworzyli tutaj przedstawiciele takich branży jak IT, consulting czy finanse.

„Wynajęliśmy już około 40% powierzchni i prowadzimy bardzo zaawansowane rozmowy z kolejnymi najemcami. Wszyscy dotychczasowi partnerzy podkreślają, że wyróżnikiem Tryton Business House są centralna lokalizacja i standard wykonania.”  – mówi Kornelia Łukaszewska z Echo Investment, odpowiadająca za komercjalizację Trytona.

Zobacz film o największym neonie w Gdańsku

„Jedna z osób, z którą rozmawiałem przed chwilą powiedziała mi, że Tryton wygląda jakby od zawsze tu był. Takie opinie bardzo nas cieszą i dowodzą, że udało nam się ożywić centrum Gdańska nie burząc przy tym jego charakteru.” – powiedział Rafał Mazurczak, dyrektor Działu Biur i Hoteli Echo Investment.

„Nasze od lat prowadzone działania mające na celu zachęcanie przedsiębiorstw do lokowania swoich biur w Gdańsku przynoszą coraz lepsze efekty. Już teraz w tutejszym sektorze BPO/SSC pracuje więcej osób niż w szczytowym momencie zatrudnienia w stoczni. W Trytonie powstały kolejne biura, pojawiają się nowe firmy, są miejsca pracy, cieszymy się że tak to się rozwija.” – powiedział Piotr Grzelak, wiceprezydent Gdańska.

Atrakcją  związaną z uroczystym otwarciem było premierowe rozświetlenie największego w Gdańsku neonu, który został zamontowany na ścianie Trytona.

Tryton Business House to nowoczesny budynek biurowy klasy A. Położenie przy głównych arteriach komunikacyjnych miasta umożliwia szybki i łatwy dojazd samochodem i publicznymi środkami transportu do innych dzielnic. Biurowiec dysponuje własnym parkingiem podziemnym i miejscami postojowymi dla 262 samochodów. W projekcie, którego autorem jest pracownia Arch-Deco z Gdyni uwzględniono również 72 zadaszone miejsca postojowe dla rowerów. Rowerzyści mają także do dyspozycji prysznice, szatnie i suszarnie. Tryton Business House to budynek o zróżnicowanej bryle – od strony ul. Jana z Kolna ma 6-kondygnacji, a w środkowej części 11. Część wspólną stanowi jednokondygnacyjny hall – łącznik spinający funkcję usługowo-biurową, będący ogólnodostępnym pasażem z przejściem w kierunku dworca kolejowego Gdańsk-Główny.

źródło: http://www.echo.com.pl