AKTUALNOŚCI

Umowa z Exiteria rozpoczyna pracę w parku P3 Prague D11

P3, wyspecjalizowany właściciel, deweloper i zarządca europejskich obiektów logistycznych, podpisał umowę najmu 10.787 m2 powierzchni magazynowej na terenie parku P3 Prague D11 z firmą Exiteria, wiodącym internetowym sprzedawcą mebli w Czechach. W rezultacie P3 rozpocznie teraz prace budowlane nad nowym obiektem logistycznym o powierzchni 20.000 m2 – pierwszym, który zostanie wybudowany w parku P3 Prague D11. Pozostała powierzchnia 9,213 m2 w nowym magazynie zostanie dostarczona na zasadzie powierzchni spekulacyjnej.

P3 Prague D11 park visualisation

Źródło: P3

Exiteria jest obecna na rynku czeskim, słowackim i węgierskim, na których prowadzi sklepy internetowe MABYT (www.mabyt.cz) i MT-nabytek (www.mt-nabytek.cz). Swoją czeską działalność firma obecnie prowadzi w Brnie, gdzie wynajmuje ponad 11.000 m2. Dodanie Pragi do sieci dystrybucji, pozwoli firmie na realizację zamówień w sposób szybszy i bardziej efektywny. Exiteria wykorzysta obiekt w parku P3 Prague D11 do obsługi całego region środkowo czeskiego.

Firma zajęła już tymczasową powierzchnię 4.500 m2 w parku P3 Horní Počernice i przeniesie się do parku P3 Prague D11, gdy budynek zostanie ukończony w maju 2016 roku. Nowy budynek jest zaprojektowany w ten sposób, aby spełnić szczególne wymagania Exiteria, w tym m.in. specjalne urządzenia do załadunku dostosowane do typu pojazdów, które firma wykorzystuje do dystrybucji.

Komentując te wiadomości, Tomáš Míček, Dyrektor Krajowy na Czechy, powiedział: „P3 Prague D11 jest bardzo dobrze położonym parkiem. Pozyskaliśmy go w 2014 roku i bardzo się cieszę, że teraz rozpoczynają się prace nad jego rozbudową.  Posiadamy już pozwolenia planistyczne dla zabudowy dalszych 100.000 m2 powierzchni logistycznej i produkcyjnej w parku Prague D11 – co oznacza, że możemy zrealizować zabudowę w systemie BTS w jednostkach od 3.000 m² do 40.000 m² w ciągu zaledwie 6 miesięcy.”

Park P3 Prague D11 jest położony w odległości 8 km od centrum handlowego Černý Most, największego centrum na terenie Czech.  Jest dobrze skomunikowany,  dzięki położeniu w pobliżu autostrady D11 i drogi ekspresowej R10. Znajduje się również w odległości zaledwie 300 m od dworca kolejowego i będzie obsługiwany przez autobus komunikacji publicznej.

Dan Urbánek, Dyrektor Zarządzający Exiteria, dodał: „P3 Prague D11 to idealna lokalizacja logistyczna dla naszej działalności. Powierzchnia, którą obejmiemy na terenie tego parku, będzie stanowić doskonałe uzupełnienie dla naszych obiektów dystrybucyjnych w Brnie.  P3 nie tylko uwzględnił nasze potrzeby w zakresie nowego budynku w parku Prague D11, lecz również był na tyle elastyczny i zaoferował nam tymczasową powierzchnię w parku P3 Horní Počernice do czasu, gdy nasz budynek będzie gotowy. Z naszego punktu widzenia było to doskonałe połączenie.”

W transakcji pośredniczyła firma 108 Agency.

Źródło: P3