AKTUALNOŚCI

Union Investment nowym właścicielem Ferio Konin

Fundusz Rockspring Property Investment Managers LLP (“Rockspring”) sprzedał centrum handlowe Ferio Konin funduszowi inwestycyjnemu Union Investment. Sprzedającego reprezentowała międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield oraz kancelaria prawnicza Dentons. Union Investment był reprezentowany przez JLL i Hogan Lovells.

Ferio Konin to najważniejsze centrum handlowe w regionie. W zasięgu oddziaływania obiektu znajduje się ponad 300 tys. mieszkańców Konina i okolic. Centrum otwarto w 2008 roku, a w latach 2013–2014 powiększono je o dodatkowe 2,5 tys. m kw. Obecnie oferuje 74 lokale na 35 585 m kw. Rozbudowa przyczyniła się do ugruntowania pozycji obiektu na rynku oraz zrównoważenia przepływu klientów, a nowa aranżacja strefy gastronomicznej zwiększyła atrakcyjność centrum. Dzięki temu cała powierzchnia handlowa Ferio została wynajęta, a międzynarodowi najemcy zapewniają szeroki wybór branż i marek. Oferta obejmuje największych operatorów odzieżowych (H&M, C&A), supermarket (Intermarché), hipermarket budowlano-dekoracyjny (Castorama), RTV i AGD (Media Markt) oraz artykuły sportowe (Sports Direct). W skład obiektu wchodzi galeria z lokalami handlowymi i usługowymi, park handlowy przeznaczony dla sklepów wielkopowierzchniowych, a także restauracja McDonald’s i stacja benzynowa. Ferio leży zaledwie 5 km od centrum Konina i oferuje ponad tysiąc miejsc parkingowych. Dzięki szerokiej gamie produktów i usług, a także dogodnej lokalizacji niedaleko autostrady Warszawa–Berlin, centrum odnotowuje świetne wyniki sprzedaży, a roczne obroty są porównywalne z większymi miastami w Polsce. Stały wzrost wszystkich najważniejszych wskaźników efektywności świadczy o dużym potencjale Ferio i zapowiada jego dalszy rozwój, wraz z silniejszym popytem ze strony klientów i najemców przy jednocześnie niewielkiej konkurencji w bezpośredniej okolicy. Centrum handlowe otrzyma też wkrótce certyfikat BREEAM na poziomie „Very Good”.

Rockspring Property Investment Managers LLP to profesjonalny fundusz powierniczy specjalizujący się w transakcjach inwestycyjnych i zarządzaniu nieruchomościami komercyjnymi na terenie Europy w imieniu największych klientów instytucjonalnych, zarówno indywidualnie, dla pojedynczych klientów, jak i poprzez sieć wspólnych funduszy inwestycyjnych.

Union Investment to międzynarodowa firma specjalizująca się w zarządzaniu inwestycjami na rynku nieruchomości. Obecnie zarządza aktywami o wartości 27,8 mld EUR w 20 funduszach nieruchomościowych, z czego 21,7 mld EUR przypada na trzy fundusze inwestorów prywatnych, a 6,1 mld EUR na dwa fundusze instytucjonalne i piętnaście funduszy specjalnych.

– Cieszymy się, że mogliśmy współpracować przy tej inwestycji z firmą Balmain, ekspertem w dziedzinie nieruchomości handlowych, od momentu nabycia nieruchomości w 2010 r. Wspólnie udało nam się opracować skuteczny plan działania, a w rezultacie przeprowadzić transakcję sprzedaży – mówi Kevin Muscat, European Director, Rockspring.

– Ferio Konin to wyjątkowy obiekt handlowy, a pozycja lidera w regionie jest gwarancją dalszego wzrostu i stałego dochodu. Ta transakcja będzie niewątpliwie stanowić punkt odniesienia na rynku inwestycyjnym w polskich miastach regionalnych – dodaje Anthony Selman, Partner, Dział Rynków Kapitałowych CE w Cushman & Wakefield.

Źródło: C&W