AKTUALNOŚCI

Warimpex z najemcą w Ogrodowa Office w Łodzi

Firma Warimpex poinformowała, że jej spółka realizująca położoną w ścisłym centrum Łodzi inwestycję Ogrodowa Office podpisała z firmą MakoLab list intencyjny dotyczący wynajmu biur w budynku. Wstępne porozumienie dotyczy wynajmu powierzchni 2 245 mkw. na okres 7 lat, a zgodnie z nim najemca będzie mógł wprowadzić się do budynku w I kw. 2018 r.

ogrodowa-office

„Łódź rozwija się gospodarczo, przyciągając nowe firmy oraz przyspieszając rozwój tych, które są już obecne w mieście od dłuższego czasu, tak jak MakoLab. Dlatego Łódź potrzebuje dziś przestrzeni biurowej, której standard odpowiada ambicjom miasta i działających w nim przedsiębiorstw. Wyjątkowa lokalizacja, wysokiej klasy architektura i wykorzystanie nowoczesnych rozwiązań budowlanych sprawiają, że Ogrodowa Office cieszy się zainteresowaniem. Wierzę, że jest to zapowiedź porozumień z kolejnymi najemcami, o których będziemy mogli poinformować już wkrótce ”powiedział Alexander Jurkowitsch, członek zarządu firmy Warimpex.

Ogrodowa Office to budynek biurowo-usługowy, zlokalizowany w centrum Łodzi, na skrzyżowaniu ulicy Ogrodowej oraz Zachodniej. Łączy on najważniejsze i najciekawsze miejsca publiczne w mieście, takie jak ulica Piotrkowska, Manufaktura czy hotel andel’s. Lokalizacja projektu, dzięki bliskiej odległości od głównych ulic i gęstej sieci połączeń komunikacji publicznej, zapewnia doskonałe połączenie z resztą miasta, lotniskiem oraz stacjami kolejowymi.

Wysoki komfort pracy zapewni doskonałe doświetlenie powierzchni biurowych poprzez wewnętrzne atria oraz przeznaczone dla najemców liczne zielone tarasy i balkony. Dużym atutem obiektu jest również jego otwarty wewnętrzny pasaż, komunikacyjny łącznik Manufaktury i Parku Staromiejskiego z Placem Wolności i ul. Piotrkowską. Ogrodowa Office oferuje 28 600 mkw. powierzchni najmu, w tym 3 900 mkw. powierzchni handlowej, oraz podziemny parking na 300 samochodów.

MakoLab jest agencją interaktywną, dostarczającą klientom kompleksowych, dedykowanych rozwiązań w zakresie komunikacji internetowej i wspierających procesy transformacji cyfrowej. Firma świadczy usługi zarówno dla central globalnych koncernów, jak również dużych polskich instytucji, głównie z branży motoryzacyjnej, finansowej, nieruchomości komercyjnych i farmaceutycznej. Produkty i usługi firmy są obecne w ponad 60 krajach na wszystkich kontynentach. MakoLab jest partnerem światowych organizacji zajmujących się technologiami semantycznymi zaangażowanym w ustanawianie standardów klasyfikowania danych w wyszukiwarkach internetowych. Firma zatrudnia ponad 160 osób. Centrala znajduje się w Łodzi, a biura handlowe w Londynie, Paryżu i Gainesville (Floryda, USA).

W rozmowach między najemcą i wynajmującym uczestniczą agencje nieruchomościowe: MakoLab reprezentuje łódzki oddział Colliers, natomiast Warimpex w komercjalizacji budynku Ogrodowa Office wspiera firma CBRE.