AKTUALNOŚCI

Warsaw Financial Center z przedłużoną umową najmu

Enterprise Investors, najstarsza i jedna z największych firm private equity i venture capital w Europie Środkowo-Wschodniej, przedłużyła umowę najmu biura o powierzchni 1717 mkw. zlokalizowanego na ostatnim piętrze Warsaw Financial Center (WFC).

WFC_075

Spółka pozostaje jednym z kluczowych najemców WFC od 2001 roku. Warsaw Financial Center, położony u zbiegu ulic Emilii Plater i Świętokrzyskiej, oferuje łącznie 50 000 mkw. powierzchni najmu klasy A+. Portfolio najemców WFC obejmuje ponad 60 polskich i międzynarodowych firm z branży finansowej i FMCG, kancelarii prawnych i banków. Od końca 2012 roku WFC jest własnością konsorcjum Allianz Real Estate i Curzon Capital Partners III, funduszu inwestycyjnego zarządzanego przez Tristan Capital Partners.

– Warsaw Financial Center jest jedną z najbardziej pożądanych lokalizacji biurowych w Polsce. Wprowadziliśmy szereg ważnych usprawnień, by utrzymał tę pozycję w długim okresie. Cieszymy się, że firma Enterprise Investors doceniła działania Tristan Capital Partners i Allianz Real Estate na rzecz utrzymania wysokiej jakości środowiska pracy w WFC – mówi Artur Lis, Asset Manager Portfolio & Asset Management w Tristan Capital Partners.

Od momentu powstania w 1990 roku, firma Enterprise Investors stworzyła osiem funduszy o łącznym kapitale przekraczającym 2 miliardy euro. Fundusze te zainwestowały ponad 1,7 miliarda euro w 135 firm działających w różnych sektorach gospodarki. Do dziś zakończono 110 inwestycji, a łączny przychód wyniósł 2,3 miliarda euro. W procesie negocjacji renegocjacji umowy najemcę reprezentował Dział Powierzchni Biurowych firmy CBRE.

– Wieżowe projekty biurowe w ścisłym centrum są zawsze najbardziej prestiżowymi adresami w miastach. Biuro w budynku klasy premium, w dobrej lokalizacji jest wizytówką firmy dla klientów, a także stanowi czynnik motywacyjny dla pracowników. Fundusz Enterprise Investors od lat był związany z budynkiem biurowym WFC, zajmując w nim prestiżowe ostatnie piętro. Przedłużenie umowy wynikało z zadowolenia klienta z obecnej lokalizacji, która doskonale wpisuje się w pozycjonowanie firmy – komentuje Katarzyna Żyluk, Property Negotiator, Dział Powierzchni Biurowych, CBRE.