AKTUALNOŚCI

Warsaw Financial Center zatrzymuje kolejnych najemców

Alstom, producent taboru szynowego, oraz Fundusz Mistral, firma private equity, o 5 lat przedłużyli umowy najmu powierzchni w Warsaw Financial Center (WFC), zaś Panattoni, deweloper powierzchni magazynowych, powiększył zajmowane dotychczas biuro. Umowy dotyczą łącznie blisko 1000 mkw. powierzchni.

– Od początku 2015 roku podpisaliśmy umowy z 6 nowymi firmami, a 12 dotychczasowych najemców postanowiło przedłużyć bądź rozszerzyć swoją obecność w budynku. Potwierdza to zarówno wysoki popyt na warszawskim rynku biurowym jak i atrakcyjność WFC wśród najlepszych lokalizacji biznesowych w mieście – mówi Artur Lis, Asset Manager Portfolio & Asset Management w Tristan Capital Partners, która jest współwłaścicielem WFC.

Warsaw Financial Center, położony u zbiegu ulic Emilii Plater i Świętokrzyskiej, w samym sercu Warszawy, oferuje łącznie 50 000 mkw. powierzchni najmu klasy A+. Portfolio najemców WFC obejmuje ponad 60 polskich i międzynarodowych firm z branży finansowej i FMCG, kancelarii prawnych i banków. Od końca 2012 roku WFC jest własnością konsorcjum Allianz Real Estate i Curzon Capital Partners III, funduszu inwestycyjnego zarządzanego przez Tristan Capital Partners.

Alstom działa w sektorze transportu i zatrudnia w Polsce ponad 1000 pracowników. Jest właścicielem nowoczesnego centrum serwisowego dla pociągów Pendolino w Warszawie oraz fabryki taboru szynowego w Chorzowie. Firma zdecydowała się powiększyć swoje biuro do 395 mkw. i będzie je zajmować co najmniej do 2021 roku.

I Fundusz MISTRAL S.A. istnieje od 2001 roku, prowadząc aktywną działalność inwestycyjną w obszarze private equity. Firma jest najemcą WFC od 2005 roku i pozostanie nim co najmniej do 2020 roku, zajmując 224 mkw. powierzchni.

Panattoni Europe jest deweloperem powierzchni magazynowych, który od początku swojej działalności w 2005 roku zrealizował w Polsce i Czechach projekty o łącznej powierzchni ponad 2 milionów mkw. Najemca zdecydował się powiększyć zajmowane dotychczas biuro o 345 mkw., do 1557 mkw. Firma ma siedzibę w WFC od 2007 roku.

Źródło: Warsaw Financial Center