AKTUALNOŚCI

WHEELS Logistics nowym najemcą w P3 Plzeň

Praga, 19 maja 2015 r. – WHEELS Logistics, operator logistyczny, wynajął prawie 8.800 m2 nowej powierzchni magazynowo – biurowej w parku logistycznym P3 Plzeň w Czechach. Do tej pory firma zajmowała 6.000 m2 w P3 Poznań w Polsce i zdecydowała się na najem dodatkowej powierzchni w kolejnym parku należącym do P3.

P3 Plzeň

P3 Plzeň

Jest to największy transgraniczny przykład korzyści dla klientów P3, płynących ze znacznego powiększenia platformy P3 w Europie Środkowo-Wschodniej, które miało miejsce w ubiegłym roku. Wówczas P3 nabyło łącznie 11 nowych parków na terenie Czech, w tym Plzeň, a także dwa parki w Polsce i jeden  park w Rumunii.

Jakub Pelikán, Dyrektor Rozwoju w Czechach P3 Logistic Parks , powiedział: „Klienci P3 mają teraz do dyspozycji znacznie bardziej rozbudowaną platformę P3 na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej. Bardzo nas cieszy fakt, że WHEELS Logistics zdecydował się na rozwój we współpracy z P3. Możemy zapewnić firmie, że będzie otrzymywać równie wysoki poziom usług w P3 Plzeň, jaki otrzymuje teraz w Poznaniu lub jaki oferujemy w dowolnym innym parku P3 od Madrytu po Bukareszt.“

Park logistyczny P3 Plzeň znajduje się w odległości około 12 km od Pilzna przy zjeździe 93 z autostrady D5 łączącej Pragę z Niemcami. Do parku można dojechać autobusem, a w pobliżu znajduje się również dworzec kolejowy. Budowa parku została rozpoczęta w 2007 roku. Obecnie park obejmuje pięć budynków. Do grona najemców należą Pebal, Ranpak, WashTec i DHL Solutions – który w ostatnim czasie rozszerzył zakres swojego najmu o prawie 5.500 m2 na trzy kolejne lata.

Pośrednikiem nieruchomości dla transakcji z WHEELS Logistics była firma Cushman & Wakefield.

źródło: www.p3parks.com