AKTUALNOŚCI

Wmurowano kamień węgielny pod Bulwary Książęce we Wrocławiu

BPi Polska świętowało wmurowanie kamienia węgielnego pod Bulwary Książęce we Wrocławiu. Stolica Dolnego Śląska to trzeci, po Gdańsku i Warszawie rynek nieruchomości, na którym inwestuje  belgijski deweloper w Polsce. 

Źródło: BPi Polska

Źródło: BPi Polska

Różnorodna oferta mieszkań w unikalnej lokalizacji pomiędzy dwoma ramionami Odry w bliskim sąsiedztwie Starego Miasta, spotkała się z dużym zainteresowaniem klientów. Zaledwie półtora miesiąca po uruchomieniu biura sprzedaży sprzedano już ponad 30% wszystkich lokali dostępnych w I etapie projektu. W uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod inwestycję uczestniczyli przedstawiciele władz  Miasta Wrocławia oraz instytucji lokalnych, w tym m.in. Jacek Barski, Dyrektor Departamentu Architektury i Rozwoju Wrocławia, Grażyna Wojewódzka, Dyrektor Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta, a także dr hab. Rafał Eysymontt, profesor Uniwersytetu Wrocławskiego oraz przedstawiciele Zarządu BPi SA i BPi Polska. Wydarzenie poprowadził dziennikarz radiowy i telewizyjny Filip Chajzer.

– Liczba „trzy” ma szczególne znaczenie w strukturze naszej firmy. Należymy do międzynarodowej grupy CFE z siedzibą w Brukseli, której działalność koncentruje się na trzech głównych obszarach – drenażu akwenów wodnych (dredging), inżynierii morskiej i środowiska oraz generalnego wykonawstwa i inwestycji deweloperskich. Ta ostatnia dziedzina jest domeną BPI, które jest obecne na trzech europejskich rynkach nieruchomości mieszkalnych – belgijskim, luksemburskim i polskim. W tych trzech krajach sprzedaliśmy łącznie 5 000 jednostek mieszkalnych, a aktualnie realizujemy 600 000 m2 nowych inwestycji powiedział podczas uroczystości  wmurowania kamienia węgielnego we Wrocławiu,  Jacques Lefevre, Dyrektor Zarządzający BPI SA z siedzibą w Brukseli.

Najnowszą inwestycją  belgijskiej spółki są Bulwary Książęce, która powstaje przy ul. Księcia Witolda na wyspie Kępa Mieszczańska od strony Mostu Pomorskiego, naprzeciwko Archiwów Państwowych. Jest to niezwykle atrakcyjna lokalizacja we Wrocławiu, zarówno ze względu na malowniczy charakter tego miejsca, jak i prestiżowe sąsiedztwo Starego Miasta. Projekt wyróżnia kompleksowy plan zagospodarowania przestrzeni, składający się z wydzielonej części mieszkalnej, a także ogólnodostępnych przestrzeni publicznych.

– Filozofię BPI najlepiej oddaje hasło „developing urban harmony” – budując miejską harmonię. Przystępując do każdej nowej inwestycji, zawsze stawiamy sobie jeden niezmienny cel – budować tak, aby nasze inwestycje, z jednej strony spełniały konkretne oczekiwania klientów, a z drugiej, żeby miały pozytywny wpływ na środowisko i sąsiedztwo. Jesteśmy zwolennikami masterplanningu, realizując inwestycje, wychodzimy poza mury budynków, dbając o przyjazne zagospodarowanie terenów wokół naszych inwestycji, tworzenie atrakcyjnych przestrzeni publicznych i wartościowe części wspólne.  Nie inaczej będzie tutaj na Bulwarach Książęcych we Wrocławiu – mówił Jacques Lefevre.

W ofercie BPi Polska znajdują się dwa typy lokali – mieszkania o podwyższonym standardzie typu Comfort o wysokości 2,68 m oraz apartamenty Prestige o wysokości 2,82 m. W I etapie inwestycji powstanie 175 lokali o metrażu od 27 do 128 m2, drugi etap to kolejnych 177 mieszkań. Wszystkie o zróżnicowanych układach z możliwością zmiany aranżacji i wykończenia „pod klucz”. Każde mieszkanie zostało zaprojektowane tak, aby maksymalnie wykorzystać walory widokowe wynikające z unikatowej lokalizacji projektu. Zadecydują o tym duże drewniane okna, a także wygodne duże tarasy lub balkony, czy też w przypadku mieszkań położonych na I piętrze – ogrody.

– Stolica Dolnego Śląska to jeden z najbardziej rozwiniętych rynków w Polsce, miejsce wymagające ze względu na dojrzałość klientów, bogatą historię miasta i zabytkową architekturę. Bardzo zależało nam, aby sprostać wymaganiom tego rynku, dlatego przez wiele miesięcy przygotowywaliśmy się do realizacji tej inwestycji, ściśle współpracując z architektami, władzami miasta i lokalnymi instytucjami. 

Ponad 30% sprzedanych mieszkań w półtora miesiąca świadczy o tym, że nasza praca nie poszła na marne. Wraz z wmurowaniem kamienia węgielnego pod inwestycję, mamy co świętować, choć oczywiście ogrom pracy ciągle przed nami. Mamy nadzieję, że Bulwary Książęce staną się nową wizytówką tego pięknego miasta – powiedział z kolei Mariusz Rodak, Dyrektor Generalny BPi Polska.

Bulwary Książęce spotkały się z dużym zainteresowaniem klientów, również ze względu na całościowy plan zagospodarowania przestrzeni, który z jednej strony stworzy nowe atrakcyjne miejsce spotkań na mapie tej części Wrocławia, a z drugiej realnie wpłynie na komfort codziennego życie mieszkańców inwestycji.

Projekt poza zabudową mieszkalną, przewiduje powstanie ogólnodostępnych przestrzeni publicznych, które przyczynią się do rewitalizacji tego przez lata zapomnianego miejsca, w tym pieszej promenady – tzw. ulicy handlowej oraz nowego placu miejskiego od strony Mostu Pomorskiego.  Część mieszkalna zostanie usytuowana powyżej ulicy handlowej z wyodrębnionym patio i oddzielonymi wejściami do klatek schodowych, a także osobnymi parkingami zarówno dla osób odwiedzających lokale w pasażu, jak i mieszkańców.

BPi Polska podziękowało również lokalnym władzom i instytucjom Miasta Wrocławia za profesjonalizm i zaangażowanie, przy wypracowaniu wspólnej koncepcji projektu. W dzisiejszej uroczystości wmurowania kamienia węgielnego uczestniczyli m.in. Jacek Barski, Dyrektor Departamentu Architektury i Rozwoju Wrocławia, Grażyna Wojewódzka, Dyrektor Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta, a także dr hab. Rafał Eysymontt, profesor Uniwersytetu Wrocławskiego.

– To dla nas szczególny dzień – uwieńczenie półtorarocznej pracy nad przygotowaniem inwestycji, której rozpoczęcie w tak relatywnie krótkim czasie nie byłoby możliwe bez ogromnego wsparcia wielu osób, w tym przede wszystkim dzięki profesjonalizmowi i zaangażowaniu władz i urzędników Miasta Wrocławia. Przed nami dużo pracy, ale początki realizacji projektu pokazują, że decyzja o inwestycji we Wrocławiu była słuszna. Bulwary Książęce spotkały się z zainteresowaniem klientów, o czym świadczą dobre wyniki sprzedaży, jak i przychylność lokalnej społeczności. W tym miejscu chciałbym podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tych pierwszych sukcesów, życząc sobie i całemu zespołowi wytrwałości w dalszej pracy, abyśmy za 20 miesięcy mogli się tu spotkać ponownie i świętować zakończenie inwestycji  – powiedział Maciej Golis, Dyrektor Projektu Bulwary Książęce w BPi Polska.

Budowa inwestycji Bulwary Książęce, która powstaje według projektu pracowni SUD Architekci, ruszyła pod koniec sierpnia br. Jak potwierdził  Bruno Lambrecht, Dyrektor Generalny CFE Polska, generalnym wykonawcą Bulwarów Książęcych, realizacja projektu przebiega zgodnie z założonym harmonogramem, a planowany termin zakończenia I etapu to czerwiec 2018 roku.

Źródło: BPi Polska