AKTUALNOŚCI

WTT stale przyciąga najemców

Dział Reprezentacji Wynajmującego Savills sfinalizował w pierwszej połowie 2016 roku trzy umowy najmu o łącznej powierzchni ponad 9000 m kw.w biurowcu WTT w Warszawie. Savills reprezentował w procesie wynajmu firmę Heitman – asset managera nieruchomości.

źródło: savills.pl

źródło: savills.pl

Kluczowy najemca WTT, globalna spółka farmaceutyczna, powiększyła wynajmowaną powierzchnię biurową o ponad 1200 m kw. i jednocześnie przedłużyła umowę najmu na kolejne 5 lat, obecnie zajmując 7100 m kw.

„Przedłużenie najmu w WTT na kolejne 5 lat przy jednoczesnym rozwoju w ramach budynku to pozytywny sygnał dla rynku biurowego, ale przede wszystkim dla istniejących biurowców. W obliczu widocznego od dawna trendu relokowania się najemców do nowych budynków, ostatnie transakcje w WTT to podwójny sukces i potwierdzenie, że wysoka jakość i lokalizacja nadal są kluczowe przy wyborze biura. Cieszymy się, że najemca pozostaje w budynku, WTT przełamuje trendy a Savills miał w tym swój udział, reprezentując firmę Heitman w negocjacjach.”, komentuje Dorota Ejsmont, Dyrektor Działu Reprezentacji Wynajmującego Savills.

Ponadto WTT zyskało dwóch nowych najemców. Golden Floor, firma świadcząca usługi konferencyjne od 2007 roku, wprowadzi się do WTT i zajmie łącznie ponad 1400 m kw.

W październiku 2016 do budynku wprowadzi się również chińska spółka zajmująca się dystrybucją energii elektrycznej i zajmie 351 m kw. na 33 piętrze.

Warsaw Trade Tower autorstwa pracowni architektonicznych Wyszyński, Majewski, Hermanowicz i RTKL powstał w 1999. Doskonała lokalizacja 208-metrowej wieży sprawia, że pracownicy obiektu mają dogodny dostęp do transportu publicznego, w tym drugiej linii metra. WTT posiada ponad 42 000 mkw. komfortowej powierzchni biurowej klasy „A”, ulokowanej na 39 piętrach, oraz oferuje łącznie 473 miejsca parkingowe. W budynku znajduje się wiele punktów usługowych, które zwiększają komfort pracy jego użytkowników, w tym kantyna, kawiarnia, piekarnia, pralnia chemiczna, usługi kurierskie, wspólna jadalnia, sala aktywności, centrum konferencyjne czy przedszkole.

źródło: savills.pl