AKTUALNOŚCI

Xplan urządza warszawskie biura

W okresie wakacyjnym firma Xplan zrealizowała szereg projektów na warszawskim rynku biurowym.

Xplan wykonał prace aranżacyjno-budowlane dla firmy Canada Brokers, która zajęła 205 mkw. powierzchni w warszawskim biurowcu Concept Tower, zlokalizowanym u zbiegu ulicy Grzybowskiej i Karolkowej. Prace zostały wykonane zgodnie z projektem wykonanym przez architektkę Katję Sadziak. Do dyspozycji najemcy zostało oddanych sześć gabinetów, sala konferencyjna, recepcja oraz kuchnia. Projekt wyróżnia się minimalizmem i dużą ilością przeszklonych powierzchni. W zaprojektowanym wnętrzu dodano jedynie dyskretne czerwone elementy, które nawiązują do barw występujących na logotypie Canada Brokers.

Kolejnym projektem zrealizowanym w budynku Concept Tower jest biuro dla Fundacji Instytutu Lecha Wałęsy. Ikona Solidarności, wprowadziła się na 150 mkw. powierzchni wykonanej przez Xplan, a zaprojektowanej przez architektkę wnętrz Magdalenę Smyk. Fundacja dysponuje dziewięcioma pomieszczeniami, na które składają się: recepcja, pokoje biurowe, sale konferencyjne, archiwum oraz gabinety. W tym samym obiekcie swoją powierzchnię powiększyła firma Felson Limited. Kolejne biuro spółki ma 170 mkw. Oznacza to, że Xplan dla firmy zajmującej się doradztwem inwestycyjnym, zrealizował już łącznie 1 tys. mkw. powierzchni, zlokalizowanej w biurowcu Concept Tower.

W ostatnim czasie Xplan wykonał również biuro dla firmy Anwim oraz punkt usługowy dla Canona, zlokalizowane przy ul. Daimlera w Warszawie, w budynku Libra Business Centre. Dla pierwszego najemcy Xplan przygotował biuro o powierzchni ponad 1,38 tys. mkw. Punkt Canona zajął natomiast 75 mkw. powierzchni. Na ostatniej prostej są również prace wykonawcze w restauracji Kalaya, która powstaje przy ul. Jasnej w Warszawie. Xplan realizuje tu wszystkie roboty aranżacyjno-budowlane. Projekt restauracji, która będzie się specjalizować w kuchni australijskiej, powstaje według koncepcji pracowni architektonicznej Lange Projekt. Lokal zlokalizowany na trzech kondygnacjach będzie miał łącznie 240 mkw. – Firma Xplan jest również bardzo aktywna na terenie Trójmiasta. W okresie wakacyjnym podpisaliśmy dwie umowy ramowe z lokalnymi deweloperami. Dzięki temu jesteśmy generalnym wykonawcą prac typu fit out w gdyńskim projekcie biurowym Enter oraz gdańskim kompleksie biurowym Pomerania Office Park. Cały czas prowadzimy również prace na terenie Centrum Biurowego Neptun, które zostało wybudowane przez firmę Hines w Gdańsku – podsumował Wojciech Kaczmarczyk, partner w firmie Xplan.

Źródło: Xplan