AKTUALNOŚCI

Zielone budynki Savills Investment Management

Osiem budynków należących do Savills Investment Management otrzymało zielone certyfikaty BREEAM In-USE z najwyższymi ocenami „Excellent” i „Very Good”. Obiekty znajdują się w Warszawie, Łodzi i Gdańsku. Proces certyfikacji w imieniu właściciela przeprowadzili doradcy z firmy Knight Frank, która zarządza tymi nieruchomościami.

Budynki oceniane były w dwóch kategoriach: Asset Management oraz Building Management. Oceny „Excellent” w obydwu z nich otrzymały:  Arkońska Business Park (Gdańsk), Łódź I (Łódź) oraz Trinity Park III (Warszawa).  Noty „Excellent” w kategorii Asset Management oraz „Very Good” w zakresie Building Management przyznano: Riverside Park (Warszawa) i Marynarska Point I (Warszawa). Wynik „Very Good” w obu kategoriach otrzymały pozostałe warszawskie budynki: Grójecka 5, UBC I oraz UBC II.

W wyniku przeprowadzonej certyfikacji obecnie cały portfel nieruchomości powierzony przez Savills Investment Management firmie Knight Frank do zarządzania spełnia wymogi BREEAM In-USE. Całkowita powierzchnia tych nieruchomości sięga 191 200 m kw.

Obecnie Knight Frank zarządza w Polsce nieruchomościami komercyjnymi o łącznej powierzchni około 2 mln m kw., z czego około 722 000 m kw. (36% portfolio) posiada proekologiczną certyfikację (BREEAM lub LEED).

Kilka słów o certyfikowanych budynkach

Gdańsk – Arkońska Business Park Phase I to 2  budynki biurowe klasy A o łącznej powierzchni biurowej ponad 15 800 m kw.  

Łódź – Łódż 1 o łącznej powierzchni ok. 12 000 m kw. to znakomicie usytuowany budynek w samym centrum Łodzi (róg Al. Piłsudskiego i ul. Piotrkowskiej).

Warszawa:

Riverside Park to kompleks dwóch biurowców klasy A o łącznej powierzchni ok. 18 400 m kw.

Grójecka 5 to obiekt o powierzchni ok.17 700  m kw., położony na obrzeżach Centralnego Obszaru Biznesowego – na styku Ochoty i Śródmieścia.

Trinity Park III to 7-piętrowy obiekt o powierzchni ponad 58 500 m kw.  przy ul. Domaniewskiej

Marynarska Point I – budynek  biurowy  o powierzchni 28 400 m kw.

UBC I oraz UBC II tworzą kompleks biurowy położony przy ul. Szturmowej o łącznej powierzchni 40 400 m kw. Obiekty charakteryzują się znakomitą ekspozycją.