Kreatywne pomysły na ulepszenie drewnianych mebli ogrodowych

Drewno było używane od wieków do produkcji mebli. To naturalny materiał, który jest nie tylko trwały, ale i piękny. Meble z drewna to jeden z najpopularniejszych wyborów do wystroju domu i mebli ogrodowych. Drewniane meble ogrodowe mogą być świetnym dodatkiem do Twojej przestrzeni na zewnątrz i mogą nadać niepowtarzalny wygląd Twojemu wnętrzu. Ale są pewne problemy z tego typu meblami, takie jak podatność na warunki pogodowe, trudności w poruszaniu się i koszty utrzymania. Przez działanie niekorzystnych warunków pogodowych nasze meble mogą stracić na swoim uroku, a co gorsza mogą się uszkodzić. Jeśli były źle zabezpieczone farba może zacząć się łuszczyć. Również zawiasy naszych mebli należy stale kontrolować i konserwować w razie potrzeby. Zardzewiałe nie tylko stracą na wyglądzie, ale mogą tez być niebezpieczne np. na huśtawkach.

Farby i dekoracje

Obrazy i dekoracje można wykorzystać do uatrakcyjnienia wyglądu mebli ogrodowych. Malowanie mebli ogrodowych to świetny sposób na dodanie koloru i bardziej osobistego charakteru przestrzeni na zewnątrz. Meble ogrodowe można pomalować na dwa sposoby: za pomocą farb lub bejcy. Malowanie farbami jest łatwiejsze, ale ma krótszą żywotność niż bejcowanie, co stanowi również warstwę ochronną dla drewna. Bejcowanie ochroni drewno przed uszkodzeniem przez wodę, ale nie zapewnia tak dużej ochrony przed promieniowaniem UV jak malowanie. Malowanie mebli ogrodowych nie jest trudnym zadaniem. Nie wymaga to żadnego doświadczenia i można to zrobić za pomocą prostych narzędzi i produktów malarskich. Pierwszym krokiem jest usunięcie całego brudu z mebla poprzez umycie go wodą z mydłem. Następnie musimy go wysuszyć przed przystąpieniem do malowania. Następnym krokiem jest zeszlifowanie wszelkich szorstkich powierzchni na meblu przed pomalowaniem go farbą podkładową. Na koniec należy nałożyć dwie warstwy farby na powierzchnię mebli ogrodowych, aby znów wyglądały lśniąco i jak nowe!

Meble jak nowe

Ważne jest, aby zadbać o meble ogrodowe. W końcu posłużą nam przez wiele lat. Warto o nie zadbać już teraz, abyśmy w przyszłości mogli cieszyć się owocami naszej pracy, gdy spojrzymy na nasz piękny ogród i zobaczymy zadbane meble. Proces renowacji mebli nie zawsze jest łatwy, często zajmuje dużo czasu, możemy przy nim mieć też kontakt z pyłami i substancjami chemicznymi. Jeśli nie potrafimy sami odnowić naszych mebli, lub po prostu nie mamy na to czasu, jest wielu specjalistów, którzy na pewno nam pomogą.

 

Autor bloga