Glovo - dostawa do domu

Od połowy stycznia mieszkańcy Szczecina mogą zamawiać z dostawą do domu... cokolwiek. Lunch w porze obiadowej, mleko z supermarketu czy proszek do prania - użytkownik Glovo może zamówić wszystko przez aplikację, a kurier dostarczy to pod drzwi w mniej niż godzinę.

Co to jest Glovo?

Glovo to aplikacja mobilna łącząca użytkowników, którzy chcą kupić, odebrać lub wysłać coś za pomocą kuriera, czyli niezależnego dostawcy podłączonego do platformy w danym mieście. Już teraz szczecinianie bez przeszkód mogą wybierać i korzystać z kilku kategorii. Są to:
    1. Przekąski i napoje – dostawy z wybranych kawiarni i piekarni,
    2. Jedzenie – dania z Pizza Hut, Burger King, KFC, Koku Sushi i wielu innych,
    3. Supermarkety – codziennie zakupy spożywcze,
    4. Kurier – usługa polegająca na przewiezieniu przedmiotu np. kluczy (wszystko to, co się zmieści w plecakach kurierskich) z punktu A do punktu B,
    5. Apteki – leki bez recepty i produkty parafarmaceutyczne,
    6. Prezenty – np. kwiaty, książki,
    7. Cokolwiek – wpisujemy swoje życzenie i czekamy na odpowiedź kuriera o możliwości nabycia i dostawy produktu.

Obecnie w Szczecinie aplikacja działa w centrum i okolicach, jednak obszar dostaw z czasem będzie się zwiększał.

Jak działa aplikacja?

Aby móc skorzystać z aplikacji należy założyć konto na stronie internetowej Glovo lub ściągnąć aplikację mobilną ze sklepów App Store lub Google Play. Kolejno wybrać interesującą nas kategorię oraz złożyć zamówienie. Co ważne – nie ma wymogu osiągnięcia kwoty minimalnej, dzięki czemu nie trzeba zamawiać dań lub produktów ponad te, na które mamy ochotę lub są nam potrzebne.

Po złożeniu zamówienia, przez cały czas trwania dostawy, użytkownik może zlokalizować położenie kuriera w czasie rzeczywistym. Dzięki temu wie, w jakim miejscu znajduje się jego przesyłka. Co więcej, w każdym momencie może skontaktować się z dostawcą przez przejrzysty i intuicyjny czat, aby na przykład przekazać instrukcje dotyczące dostarczenia zamówienia.

Koszt dostawy przez kuriera Glovo zaczyna się od 5,99 zł. Aplikacja akceptuje karty kredytowe i debetowe Visa, MasterCard i American Express.

Glovo, które pojawiło się w Polsce kilka miesięcy temu, przejęło portal PizzaPortal, kupując platformę od AmRest Holdings SE za 35 mln euro. Startup zapowiada, że dąży do uzyskania miana lidera na rynku dostaw w Polsce. Już teraz z Glovo skorzystamy w 12 miastach w Polsce: Warszawie, Łodzi, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Katowicach, Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Toruniu, Szczecinie i Lublinie.

O Glovo

Glovo to aplikacja, która pozwala kupować, odbierać i wysyłać dowolny produkt w tym samym mieście w czasie krótszym niż godzina. Ma ponad 1,8 miliona aktywnych użytkowników miesięcznie i 25 000 partnerów stowarzyszonych. Glovo działa w 288 miastach w 26 krajach, w tym w EMEA, LATAM, a nawet w Afryce Subsaharyjskiej. Glovo zatrudnia obecnie ponad 1500 osób na całym świecie w tym ponad 600 pracowników w Barcelonie. Na ten moment więcej niż 50 000 aktywnych kurierów zarabia na platformie.
Więcej informacji na stronie: www.glovoapp.co